top of page

İPTAL İADE ve DEĞİŞİM

GENEL:

 

  1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

  2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 

  3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri satıcı tarafından ödenecektir.

 

Üründeki defo veya bir hatadan dolayı iade/değişim işlemleriniz için sayfa yöneticileriyle iletişime geçiniz. Ürünler size özel sipariş edildiği için hasarlı olan ve kişiselleştirilme yapılmayan ürünlerde %100 iade garantisi vardır.

Siparişiniz kargoya teslim edilmediyse iptal veya değişiklik yapabilirsiniz. Ancak, siparişiniz size gönderilmek üzere kargoya teslim edildiyse bu aşamada siparişinizi iptal etmeniz ya da siparişte değişiklik yapmanız mümkün değildir.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

 

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır.

CAYMA HAKKI:

 

Alıcı; satın aldığı hasarlı ya da kişiselleştirme yapmadığı ürünü kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, satıcıya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin(aşağıda cayma hakkının kullanımıyla alakalı bilgilere değinilecektir. Lütfen okuyunuz.) malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

 

Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 

 

Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar alıcıya aittir. Cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya e-posta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

 

Alıcının isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, isim, numara veya yama ekletilen ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, alıcıya teslim edilmesinin ardından alıcı tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünlerin iadesi yönetmelik gereği mümkün değildir. 

Yurtdışından gelen ürünlerde tarafınıza kargo takip numarası iletildiği zaman lütfen gün aşırı PTT Kargo takip sistemi ya da Track 17'den takip ediniz. Sipariş üzerine yurtdışından gelen ürünlerde eğer ürün teslim olmaz ise PTT Kargo tarafından size bilgilendirme yapılmamaktadır. Olası iade/şubede bekleme durumunda takip numarası ile kontrol etmezseniz bu tarafınıza bilgi olarak verilmiyor. Şubede bekleyen ürünler 3 iş günü sonunda iadeye düşmektedir, eğer bu ürünler teslim alınmaz. Geri döner ise 8$ geri dönüş ücreti yansımaktadır ve bu ücret ürünün alıcısı tarafından tahsil edilir.

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLAR:

 

Alıcı, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini alıcıdan talep edebilir ve her koşulda alıcıdan borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcının uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE: 

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

bottom of page