top of page

Formalarımızı Nasıl Temizlemeliyiz?Forma söz konusu olduğunda birçok kişinin zihninde elbette tuttuğu takımın forması belirir. Ne karşılaşmalara tanık olmuş, ne şampiyonluklar görmüş, ne kutlamalardan geçmiştir. Zamanla duygusal bağ kurulan formalar, özellikle imzalı olduklarında çok daha büyük bir öneme sahip hale gelir. Bu kadar değerli olmaları, şüphesiz ki temizliği konusunda da hassas olmayı gerektirir. Elde sabunla yıkamak veya kuru temizleme hizmeti bu konuda en sağlıklı çözüm olabilir.


Çamaşır makinesi hangi ayarda yıkanırsa yıkansın, giysilerin zaman içerisinde deforme olmasına neden olur. Forma narin yıkama ayarında yıkansa bile, baskısı aşınır ve rengi değişmeye başlar. Formasına değer veren biri için bu oldukça kötü bir sahne olacaktır. Üstelik narin yıkamak formada oluşan ter kokusunun bile çıkmaması anlamına gelir. Hem temizliğini tam anlamıyla sağlayabilmek hem de dokusunun zarar görmesini önlemek için elde soğuk su sabunla yıkamak ve kuru temizleme en iyi yöntem olacaktır.


Kuru temizleme uygulaması sırasında yapılan işlemler, lekelerin de ortadan kalkmasını sağlar. Artık maç sonlarında formanız üzerinizdeyken rahat hareket edebilir, meydana gelebilecek lekelenmelere karşı tedirginliğinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Üstelik forma kuru temizleme uygulaması ekonomik açıdan da elverişli olan bir hizmettir, çünkü deforme olup kullanılamayacak hale gelen forma için yenisini almanız gerekmez. Oldukça düşük meblağlar karşılığında bu hizmetten yararlanabilir, formanızı hiçbir şekilde tehdit altında bırakmadan temizlenmesini sağlayabilirsiniz.


Forma gibi hassas giysileriniz için kuru temizleme en çok tavsiye ettiğimiz yöntemdir. Düzenli olarak kuru uygulama yaptırmak, giysilerin ömrünü uzatırken, kalitelerini korur ve renk değişiminin yaşanmasına izin vermez.

3.886 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Blokecore

1 Comment


turekyvisa
turekyvisa
Aug 16, 2022

Hello guys, Foreign citizens do need a visa in order to enter Turkey, but they can apply online via the Turkey evisa website before traveling to Turkey. Make sure your passport is valid for at least six months from the date of your arrival in Turkey. And you can pay your e visa Turkey cost online. Turkey e visa cost depends on your nationality.


Like
bottom of page